Протидія плагіату

Основний принцип відбору публікацій – наявність їх експертної оцінки (рецензування). Для того щоб бути впевненим в оцінці якості статті, процес рецензування повинен бути прозорим, методичним та неупередженим. Всі етапи цього процесу будуються на основі етичних принципів і обґрунтованих рішень. Редакційна колегія стоятиме на захисті інтелектуальної власності та авторських прав і не допустить таких випадків порушення етики, як плагіат, відтворення статей, раніше опублікованих в інших засобах інформації, запобігатиме впливу потужних фінансових та інтелектуальних інтересів на шляху реалізації цієї політики.

Редакція журналу “Мінеральні ресурси України” закликає авторів надавати для публікації тільки оригінальні, раніше недруковані в інших виданнях праці.

Плагіат у будь-яких його формах неприпустимий. Неприйнятною вважається велика кількість запозичень. У разі використання праць або тверджень інших авторів обов’язкові покликання на першоджерело.

Для виявлення плагіату редакція журналу “Мінеральні ресурси України” використовує програму eTXT Antiplagiat. Авторська стаття має містити не менш як 75 % оригінального тексту. Якщо стаття містить менше ніж 75 % оригінального тексту, її повертають на доопрацювання й повторне перевірення на плагіат.

У разі незгоди автора з результатами перевірення, редакція створює комісію для рецензування.

Остаточне перевірення, що засвідчує наявність понад 25 % плагіату, є підставою для відхилення статті від публікації. Якщо плагіат виявлено в опублікованій статті, то редактор, застосовуючи блок-схеми Комітету з видавничої етики (Committee on Publication Ethics (СОРЕ)), видаляє цю статтю.